Zinotopia – wielki festiwal zinowy na podsumowanie projektu

W sobotę 5 września w Poczytalni zdecydowanie rządziły ziny! Projekt Zinoteka został oficjalnie podsumowany, ale niesamowita energia, która wytworzyła się dookoła niezależnej twórczości, na pewno pozostanie w bibliotecznym powietrzu na długo.

Ola Cieślak, Konrad Trzeszczkowski, Edyta Bystroń, Łukasz Kowalczuk, wydawnictwo Słowobraz – jeżeli do tej pory te nazwiska i nazwa komuś nic nie mówiły, to ostatnia sobota na pewno to zmieniła. Takiego stężenia zinów i komiksów w Legionowie jeszcze nie było! Duzi i mali wzięli udział w zajęciach, których owocem są piękne, zaskakujące, intrygujące prace. Wszyscy chętni mogli poznać tajniki tworzenia tych wyjątkowych form artystycznych i właśnie poprzez kolaż czy obraz pokazać własne zainteresowania oraz przelać na papier wytwory wyobraźni. Jakby tego było mało, każdy mógł dołożyć cegiełkę do (być może) rekordowego zina, który powstawał przez cały czas trwania imprezy. A inspirowany był „Balladyną” Juliusza Słowackiego, bo 5 września był również dniem Narodowego Czytania, czyli ogólnokrajowego święta wszystkich miłośników polskiej klasyki literackiej. Alternatywa i klasyka na raz – brzmi niesamowicie i właśnie tak było przez cały dzień!

Bardzo dziękujemy wszystkim twórcom i autorom, którzy wzięli udział w Zinotopii. Dziękujemy również wszystkim, którzy wzięli udział w warsztatach i z zainteresowaniem odwiedzali zinostoisko 🙂

Więcej zdjęć z imprezy obejrzycie tutaj: https://www.bibliotekalegionowo.pl/galerie-zdjec/?mgi_3959=13383/zinotopia