Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Koalicje dla Niepodległej #wiktoria1920

Bardzo się cieszymy – otrzymaliśmy dotację w wysokości 22 280 zł na projekt „W cieniu Wielkiej Bitwy,” który będziemy tworzyć razem z praktykami kultury z Mazowsza. Opieką merytoryczną otoczy nas Mazowiecki Instytut Kultury, sztuki opowieści uczyć nas będzie Fundacja na Rzecz Kultury „Walizka”, a koalicyjnie wspierać będzie Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wołominie im. Heleny i Stefana Nasfeterów i inne instytucje kultury. Już szykujemy się już na jesień!

„Koalicje dla Niepodległej” to system małych dotacji przeznaczonych dla samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych, które realizują projekty wraz z partnerami. Celem strategicznym programu jest włączenie mieszkańców w działania związane ze zwiększeniem świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i odbudową państwowości, w których istotną rolę odgrywa pamięć regionalna związana z różnymi drogami poszczególnych dzielnic kraju prowadzącymi do niepodległości. Realizowane w ramach programu zadania powinny wzmacniać poczucie wspólnoty w oparciu o wartości wpisane w polską tradycję państwową i narodową – wolność, solidarność oraz poszanowanie godności i praw człowieka. Tegoroczna akcja ma dodatkowo upamiętniać setną rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Więcej: https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/koalicje-dla-niepodleglej-wiktoria-1920-wyniki-naboru-w-programie-dotacyjnym/?fbclid=IwAR0nko9Wcx11hID0SYUO7FmI6QIM44afV4FquBzCLFEH-RBjz4qGhZJ9IDw

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.