Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

„W cieniu Wielkiej Bitwy” przez dziurkę od klucza

W czwartek 24 września w Poczytalni odbył się warsztat podsumowujący projekt „W cieniu Wielkiej Bitwy”. Po serii konsultacji na żywo i spotkań na zoomie praktycy kultury z terenu Mazowsza spotkali się, aby zrobić skrzynkowe instalacje artystyczne na potrzeby wystawy. Podczas warsztatów nagrywane były opowieści w formie podcastów: historie ludzi żyjących w 1920 r., w cieniu bitwy polsko-bolszewickiej.

Częścią warsztatu były zajęcia z audiodeskrypcji z Moniką Marciniak, która przedstawiła podstawowe zasady audiodeskrybowania dzieł sztuki i innych prac, a także pomogła w odpowiedni sposób opisać wnętrza skrzynkowych instalacji. Powstało 8 opowieści i tyle samo skrzynek, które pomogą nam zajrzeć przez dziurkę od klucza w głąb historii. Warsztat przebiegał w twórczej atmosferze. Było wiele okazji do wymieniania się doświadczeniami i nawiązywania kontaktu.

Dziękujemy bardzo wszystkim uczestniczkom za czynny udział i zaangażowanie, nagrywanie podcastów było dużym wyzwaniem dla wielu, ale poradziliśmy sobie dzięki wsparciu i opiece merytorycznej Fundacji na Rzecz Kultury „Walizka” i Mazowieckiemu Instytutowi Kultury. Dziękujemy za współpracę Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wołominie im. Heleny i Stefana Nasfeterów, Ośrodkowi Kultury PomPA Pomiechówek, Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Radzymin oraz Młodzieżowemu Domowi Kultury w Płocku.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20170524_Niepodlegla_klogo_krotkie.jpg
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.